Hızlı Linkler                                   

İnşaat
Otomotiv
Bayilerimiz
Bayilik Şartları
Polyurea Ekipmanları
Sıkca Sorulan Sorular
Numune İstek
Kalite Politikası


 TCMB Döviz Kuru

   
Alış
Satış
       
Dolar  
TL
TL
       
Euro  
TL
TL
 
 

 

 

POLİÜRETAN
   

MASK POLİÜRETAN KÖPÜK; 2 bileşlenli sıva malzemenin, özel donanımlı makine ve ısıtıcılı hortumu yardımıyla, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile uygulama yüzeyine püskürtülerek köpük halini alan, ekyersiz mükemmel bir ısı yalıtım malzemesidir.

Uygulanan sıvı malzeme içerisinde bulunan her hücre yerleşltiği alanda 1-2 saniye içerisinde kendi hacminin 30-40 katı kadar genleşlerek ek yersiz (ısı köprüsü oluşlmaz) ve çok düşük ısı yalıtımı değeri sayesinde (DIN52616 ë =0,020-0,022 W/mK) daha etkin mükemmel ısı yalıtımı sağlayan bir köpük oluşturur. Uygulandığı her türlü yüzeye, yüksek basınç altında püskürtülerek uygulanan malzeme, duvar-baca dipleri, girinti ve çıkıntılara kolay ulaşabilme yeteneği ile yatay ve düşey bütün yüzeyde iğne deliğinin bile kapandığı ek yersiz (monolitik) bir yalıtım örtüsü meydana getirir. Uygulama hızlı ve zahmetsizdir. Günde 750-1.500 m2 alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanak sağlar. Malzemenin uygulama alanına nakliyesi ve depolanmasından, işçilik maliyetlerinden ve zamandan tasarruf ettirir.

Reaksiyonunun çok hızlı olması sayesinde (1-2 saniye) her türlü zor yüzeye rahatlıkla uygulama yapılabilmekte ve malzeme kendini aşağıya bırakmamaktadır. 1-2 dakika içerisinde tamamen kuruyan köpük, sert halini alır. İdeal bir uygulama 3 yada 4 kat yapılır. Köpüğün ilk katı yüzeyi ince bir tabaka halinde kapatır. Bu katın tamamen kuruduğu anlaşıldığı zaman uygulama son kalınlığa ulaşana kadar kat kat devam eder. Her kat için köpük kalınlığı yaklaşık 1 cm olacak şekilde ayarlanır. Bu kalınlık köpüğün iyi bir boyutsal kararlılığının olması için yeterlidir.

Mask Poliüretan Köpük, uygulandığı yüzey formu önemsizdir. Yüzey formu hangi şekilde olursa olsun hiçbir yapıştırıcıya ve mekanik sabitlenmeye ihtiyaç duymadan yüzey formunu alarak kesintisiz kaplama yeteneği ile ısı köprülerini yok ederek yapışır. Çok güçlü yapışma özelliğine sahip olduğu için darbe, sarsıntı ve titreşimlerden etkilenmez. Esnektir, yapıyla birlikte çalışır. Yapışan köpüğün ömrü bina ile eş değerdir. Uygulanan köpük ile yüzey arasında herhangi bir boşluk kalmaz. Su buharı geçirgenliği sayesinde yüzeyin nefes almasını sağlar, uygulandığı alanı korozyondan korur ve ömrünü uzatır. Su ile temasında bozulmaz ve uygulandığı yerden ayrışmaz. Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır. Bakteri ve haflere barındırmaz, koku yapmaz, çürümez, uzun ömürlü ve çevre dostudur.

    Untitled Document web tasarım